NADRENIA PÓŁNOCNA WESTFALIA-PRACA W OPIECE

dodano: 2022.06.09 ważne do: 2022.08.08 wyświetleń: 32
1 PLN
Szczegóły ogłoszenia:
PRACA OD 30.06.2022
( K-06)
MIEJSCOWOŚĆ : ( 45711) DATTELN, Nadrenia Północna-Westfalia, w rejencji Münster, w powiecie Recklinghausen.
WYNAGRODZENIE : 1530e/ mc
+ 100e za polecenie opiekunki, która od nas wyjedzie
+ 100e za pierwszy wyjazd
+ ewent. bonus wakacyjny
WYMAGANIA : podstawowa- komunikatywna znajomość j. niemieckiego oraz doświadczenie w opiece
PODOPIECZNA : 90 lat , 60 kg , 156 cm, ( GR-2)
Porusza się przy wsparciu drugiej osoby lub przy balkoniku. Potrzebuje pomocy przy przejściu łóżko-balkonik-łóżko. Podczas spacerów korzysta z wózka inwalidzkiego. Jej stan psychiczny jest niezaburzony. Nie ma problemów ze słuchem, wzrokiem i wymową. Sama dba o zażywanie tabletek. Na dzień dzisiejszy nie stosuje specjalnej diety, ale ma skłonności do zaparć. Z toalety korzysta z pomocą. W nocy w razie potrzeby sama korzysta z krzesełka-toalety, tzw. Toilettenstuhl. Na co dzień nosi wkładki. Nie ma problemów z zasypianiem. Przed zasypianiem otrzymuje tlen – Sauerstoffmaske.
Do pomocy jest : balkonik , winda, podnośnik schodowy ,Treppenlift, wózek inwalidzki.
Podopieczna opisywana jest jako bardzo przyjazna osoba.
Z relacji opiekunki :
Seniorka potrzebuje pomocy podczas transferu. Jest osłabiona, współpracuje w bardzo ograniczonym zakresie. Podopieczna potrzebuje pomocy w nocy podczas przejścia na krzesło-toaletę – nie ma już sił, aby przechodzić samodzielnie (pomoc potrzebna ok.2 x w tyg.)
Z relacji opiekunki na 01.2021:
Opiekunka informuje, że podopieczna jest osłabiona. Nieraz potrzebuje pełnej pomocy podczas przechodzenia z łóżka na wózek, lub na krzesło-toaletę.
Z relacji opiekunki na 08.2020:
Podopieczna potrzebuje pomocy podczas wstawania.
Z relacji opiekunki:
W domu jest bardzo czysto. Jest fajnie urządzony, piętrowy dom. Na pierwsze piętro jest winda schodowa, która wwozi podopieczną. Jest internet oraz TV. Jest też nieduży ogród. W sezonie trzeba podlewać kwiaty. Rodzina odwiedza podopieczną codziennie. Rodzina jest przyjazna i pomocna.
Rodzina przywozi zakupy, ale również może je robić opiekunka. W pobliżu są mniejsze sklepy. Netto Lidl i Aldi znajdują się trochę dalej . Do dyspozycji jest rower. Przerwa jest do ustalenia z rodziną na miejscu - można podopieczną zostawić samą. Zanim się wyjdzie, trzeba podopieczną zaprowadzić do łazienki, dać coś do picia.
Seniorka jest osobą spokojną. Po obiedzie śpi ok 1-2 h. Ok. 21.00 chodzi spać, wstaje ok. 8.00. Raczej nie budzi się w nocy, ale gdy jest potrzeba skorzystania z toalety, nie budzi opiekunki, załatwia się na krzesełko toaletowe.
OBOWIĄZKI:
Opiekunka pomaga podopiecznej w podstawowych czynnościach pielęgnacyjnych i higienicznych. Wiele z nich odbywa się pod nadzorem lub ze wskazówkami opiekunki. Opiekunka pomaga podczas kąpieli, zmianie wkładek , podczas ubierania i rozbierania. Wspiera w codziennych sytuacjach, podczas wstawania i chodzenia. Opiekunka aktywizuje podopieczną, chodzi z nią na spacery oraz organizuje czas, poprzez na przykład wspólne gry.
Dodatkowo prowadzi gospodarstwo domowe (robi zakupy, sprząta, gotuje, podaje posiłki, i pierze, prasuje).
DODATKOWE INFORMACJE:
Seniorka mieszka sama w domu o powierzchni 80m2. Do sklepu jest 10 min na piechotę. Do dyspozycji opiekunki jest pokój ze standardowym wyposażeniem , łazienka oraz internet.
***wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od ilości dni kalendarzowych w danym miesiącu.
OSOBY ZAINTERESOWANE ZLECENIEM ZAPRASZAMY DO KONTAKTU TEL: 508 624 667, UMOWA ZLECENIE NA WARUNKACH POLSKICH. WIĘCEJ INFORMACJI O NASZEJ FIRMIE, ZLECENIACH ORAZ PREMIACH NA STRONIE INTERNETOWEJ : http://www.pflegemitherzen24.pl
Kontakt
pflegemitherzen24.pl
Pokaż na mapie
Kontakt
Podziel się: